Безкомпромисен Милан тушира Лудогорец

Admin

Лудогорец загуби с 0:3 първия 1/16 финал в Лига Европа  срещу Милан. След равностойна игра през първата част, Кутроне откри резултата с глава в 45-ата минута. В 63-ата минута Моци изблъска с ръка Кутроне в пеналта и реферът отсъди дузпа. От бялата точка Рикардо Родригес покачи на 0:2. В добавеното от съдията пародължение Борини оформи крайното 0:3 с плътен удар по земята. Така Милан реши всичко още в Разград и не остави интрига за реванша.

Лудогорец – Милан 0:3

0:1 Кутроне (45′)
0:2 Родригес (63′) – дузпа
0:3 Борини (90+1′)

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Козмин Моци, Сисиньо, Игор Пластун, Светослав Дяков, Лукас Саша, Абел Анисе, Марселиньо (78 – Густаво Кампаняро), Джоди Лукоки (82 – Светослав Ковачев), Върджил Мисиджан, Якуб Шверчок (46 – Вандерсон)

Милан: Джанлуиджи Донарума, Леонардо Бонучи, Иняцио Абате (59 – Рикардо Родригес), Алесио Романьоли, Давиде Калабрия, Лукас Билия, Джакомо Бонавентура, Хакан Чалханоглу (75 – Фабио Борини), Франк Кесие, Сусо, Патрик Кутроне (65 – Андре Силва)

Жълти картони: Джоди Лукоки (Лудогорец); Иняцио Абате (Милан).