Катрин Тасева спечели сребърен медал за България от европейските игри в Минск, Беларус.

След като се класира на шесто място в многобоя, днес (23 юни) българската художествена гимнастичка изигра изключително стабилно съчетанието си с топка. Тасева не допусна нита една грешка и за представянето си получи 21,400, съобщи bTV.

Пред нея се нареди единствено Линой Ашрам от Израел, която получи 22,500.

Бронзът отиде при рускинята Дина Аверина (21,300), която е шампионка в многобоя.

До края на деня на Тасева ѝ предстои да участва в още два финала – с бухалки и лента.

Медалът е трети за България от европейските игри в Минск. Цветелина Цветанова спечели бронзов медал в категория до 48 кг на турнира по самбо, а Антоанета Бонева се нареди трета в стрелбата на 10 м въздушен пистолет.