Лудогорец загуби с 0:2 от Пяст

Admin

Полският първенец Пяст Гливице победи Лудогорец с 2:0 във втората контрола на шампионите в Турция. Единственото зимно попълнение – Каули Оливейра, отново бе титуляр, но този път действа като десен халф. След като не играха в първия мач, срещу поляците първи минути за 2020 г. записаха Ренан дос Сантос, Сисиньо, Серкан Юсеин и Дан Битон. Антон Недляков пък бе капитан на тима.

В 11-ата минута Пяст поведе. Урош Корун засече след центриране от фаул, топката рикошира в крака на Клаудиу Кешерю и се превърна в неуловима за вратаря Ренан. Веднага след това Томас Хейтли опита от дистанция да изненада вратаря на Лудогорец, но не уцели вратата. В 20-ата минута „орлите“ направиха първата си добра атака. Сисиньо проби отлично отдясно, направи двойно с Дан Битон и от малък ъгъл отправи удар, който обаче бе отразен. Секунди след това Драгош Григоре се озова на върха на атаката и от добра ситуация нацели гредата. В 28-ата минута родният шампион направи хубава и многоходова атака. Кешерю изведе да стрелкова позиция Серкан Юсеин, но неговият силен изстрел бе отразен от вратаря. Десет минути преди края на първата част Пажичек бе забравен от защитата на Лудогорец, но би право в Ренан. В 38-ата минута пак Кешерю даде добър последен пас, като изведе Сисиньо. Бразилецът би веднага, но не уцели вратата.

В 41-ата минута Пяст поведе с 2:0, като точен бе Пажичек. Киркесков проби отдясно и подаде към централния нападател. Той се отскубна от Георги Терзиев и с помощта на гредата прати топката в мрежата. В самия край на първата част българите удариха гредата за втори път. Направи го Дан Битон, който с удар без подготовка след пас на Антон Недялков можеше да намали резултата, но нямаше късмет.

Втората част започна с грешка в защитата на Лудогорец, след която по чудо Рафаел Форстър не си отбеляза автогол. След това пък Жоржиньо пробва да изненада вратаря Шматула, но се справи. В 63-ата минута Козмин Моци бе много близо до гол след центриране от корнер, но топката мина на сантиметри от лявата греда на вратаря. В 73-ата минута Чибота даде добър пас за Марселиньо. Опитният плеймейкър шутира с левия крак, но стражът на поляците изби майсторски. В 82-ата минута пред Лудогорец се откри нова добра възможност. Жоржиньо направи отличен пробив отдясно и намери напълно непокрития Якуб Шверчок. Полякът обаче направи голям пропуск и би над вратата.