Истински “травмирана” – как Мелания Тръмп посрещна рождения си ден след стрелбата във Вашингтон

В събота вечерта Доналд Тръмп и съпругата му Мелания станаха обект на поредната атака, която можеше да завърши и фатално. Двамата присъстваха на официалната вечеря на Асоциацията на кореспондентите в Белия дом, когато се чуха 4 изстрела. Последва незабавна евакуация от агентите на Сикрет Сървис, а кадрите от случилото се обиколиха света за отрицателно време.
Няколко часа по-късно последва официално изявление от американския президент. А на следващия ден, 26 април, Първата дама имаше рожден ден. И определено не го посрещна така, както си го е представяла.
По думите на Доналд Тръмп, Мелания веднага е разбрала какво се случва, както и какъв е този “лош шум”, както е казала и на съпруга си. “Мелания беше наясно. Това беше доста травмиращо преживяване за нея”, заяви още държавният глава на пресконференцията.
Първата дама, която си върши “страхотно” работата, според оценката на нейния съпруг, и познава по-добре страната от всеки друг, винаги е била наясно и със заплахите за безопасността, които са свързани с неговия висок пост, твърди самият той.
“Твоята работа е опасна”, неведнъж му е казвала Мелания Тръмп. И въпреки че това не е първият опит за покушение и първа стрелба по президента, със сигурност отново е била непълно неочаквана и много травмираща за всички присъствали. Особено за тези, които са били основна мишена – Първото семейство на САЩ, пише People.
И този неин рожден ден отново е помрачен и вероятно не е преминал, както й се е искало. Миналата година навръх личния си празник Доналд и Мелания Тръмп бяха във Ватикана на погребението на папа Франциск. Сега нямаме особена яснота как точно е протекъл денят, но най-вероятно празненствата са били ограничени до събиране в тесен кръг в имението Мар-а-Лаго, каквато е традицията в последните години.

Източник: Lifestyle.bg
Next Post

Обещанието на Тръмп: крал Чарлз ще е "много добре защитен"

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че крал Чарлз III ще бъде “много добре защитен” по време на предстоящата си държавна визита, която започва днес, 27 април. Уверението идва след допълнителни разговори между Белия дом и Бъкингамския дворец, проведени след инцидент във Вашингтон, при който въоръжен мъж успя да се […]

Subscribe US Now