Грешката, която Volkswagen не иска никога повече да повтаря

Съвременните автомобили стават все по-лесни за управление заради всички екстри и системи за подпомагане на водача, с които са снабдени.
Една от критиките, които търпят автомобилните производители, е свързана с наличието на все повече и големи екрани в интериора на колите. И по-точно с достъпа на елементарни функции през инфотеймънт системата.
Преди около две години Volkswagen казаха, че са се вслушали в обратната връзка от клиентите си и ще върнат физическите бутони в бъдещите им модели.
Сега Андреас Минд, главният дизайнер на марката, дава малко повече яснота около плановете за връщането на физическите бутони в интериора. 
Голямото завръщане на бутоните
В интервю за Autocar Минд потвърждава нещо, което вече знаехме, голямото завръщане на физическите бутони ще се случи в ID 2all, който трябва да бъде пуснат в продажба догодина.
“От ID 2all нататък ще имаме физически бутони за петте най-важни функции – силата на звука, отоплението от всяка страна на автомобила, вентилаторите и аварийната светлина – всичко това под екрана”, казва Андреас Минд.
“Те ще бъдат във всяка кола, която правим оттук нататък. Разбрахме това. Никога повече няма да направим тази  грешка отново”, допълва още той.
Минд казва също така, че бутоните на волана също ще се завърнат. “На волана ще имаме физически бутони. Без повече предположения. Има обратна връзка, тя е реална и хората харесват това. Честно казано, това е кола. Това не е телефон: а кола”, заявява твърдо позицията си главният дизайнер на Volkswagen.
Въпреки това Минд казва, че Volkswagen ще продължи да предлага коли с тъчскрийн екрани, просто защото на някои пазари има специфични изисквания. В САЩ например едно от основните изисквания към новите автомобили е да са снабдени с камера за задно виждане.
Така че тенденцията да намираме някои от настройките и функциите в менюто на инфотеймънт системата ще се запази. “Но петте основни неща винаги ще бъдат на първия физически слой. Това е много важно.”
Думите на Андреас Минд са подкрепени и от първите интериорни снимки на ID.Every1, които показват, че бутоните на волана ще бъдат физически, а не сензорни или с плъзгачи.

Източник: Lifestyle.bg
Next Post

Шон Бейкър - човекът, спечелил 4 Оскара за 1 филм

Тазгодишните награди Оскар ще останат специални за Шон Бейкър заради безпрецедентния рекорд, който режисьорът постави. Бейкър е първият човек в историята на Оскарите, спечелил четири награди в една година за един и същи филм. “Анора” взе отличието за най-добър филм, а Шон Бейкър победи в категориите за най-добър режисьор, най-добър сценарий и най-добър […]

Subscribe US Now