Когато Новак Джокович унижи съперника си и гледа към нов рекорд

Новак Джокович продължава убедително да върви към пореден финал на Australian Open в опит да спечели своята 11-та титла от турнира.
През уикенда световният номер едно не остави никакви шансове на Адриан Манарино, побеждавайки го с 3-0 сета. Но по-впечатляващото бе, че за всички тези сетове сърбинът даде на опонента си само три гейма.
И то те дойдоха в последния трети сет. Представяне, което определено не можем да видим все ден. Нещата за Манарино, който спечели Sofia Open в края на миналата година, не изглеждаха никак добре, а публиката на Rod Laver Arena, където се игра мачът, нямаше търпение той да спечели първия си гейм в мача.
И респективно, когато това се случи, публиката на арената избухна в бурни аплодисменти и скандирания. Въпреки това своеобразно унижение, Адриан Манарино запази спокойствие и прие случващото се с усмивка. Нещо, което малко тенисисти биха направили.
След мача Новак Джокович пък заяви, че е искал накрая да загуби този гейм, защото е усещал напрежението, което се трупа на Rod Laver Arena заради доминацията му. “Просто трябваше да го премахна, за да мога да се съсредоточа върху това, което трябва да направя, за да затворя мача”, добавя сърбинът.
Той също така заяви, че в първите два сета в мача срещу Манарино е бил една от най-добрите си форми напоследък, а резултатът е повече от категоричен. А след тези два “геврека” (сет без загубен гейм) срещу Адриан Манарино Новак Джокович се доближи до върха в още една класация.
От Eurosport разбираме, че сърбинът до момента има записани 48 “геврека” в турнири от Големия шлем, което го поставя на второ място в това отношение. Той изпревари Роджър Федерер, който има 46, а зад него остава и Рафа Надал с 44.
Първата позиция в тази класация пък се държи от Андре Агаси с неговите впечатляващи 50 сета, спечелени без загубен гейм на турнири от Големия шлем. Съвсем скоро обаче очакваме Джокович да се качи на върха и тук.
След мача си с Манарино сърбинът бе в добро настроение и дори се пошегува с репортерката на Eurosport Барбара Шет. Тя поиска една от кърпите му, които е видяла, че носи в раницата си, за спомен, а Джокович, разбира се, ѝ услужи.
Но давайки ѝ кърпата заяви, че тази е по-специална, защото не е напоена с потта му и е чиста. Е, с шеги и закачки Новак Джокович гледа към следващия си съперник Тайлър Фриц.

Източник: Lifestyle.bg