Тенисистката, която спечели Porsche Taycan, но не го подкара

Porsche Tennis Grand Prix определено е сред най-добрите и атрактивни тенис турнири при жените. Не само защото събира най-добрите в света на тениса, но и защото наградния фонд е доста изкушаващ.
Преди да стигнем до него обаче трябва да отбележим, че тази година тенис турнирът, който се провежда в Щутгарт, Германия, има своя нов шампион.
След като две поредни години на финала на Porsche Tennis Grand Prix гледахме сблъсък между Арина Сабаленка и Ига Швьонтек с краен победител Швьонтек, тази година двете дори не стигнаха до последния мач от турнира.
Тази година Елена Рибакина бе над всички и победи Марта Костюк с 2-0 сета във финалния мач и спечели своята трета титла от началото на годината. Преди това тя вдигни трофеите от Brisbane International и Abu Dhabi Open, като тя е първата жена, която достига до пет финала за първите четири месеца от година след Виктория Азаренка през 2012 г.
С успеха си Елена Рибакина се доближи до целта си да влезе в топ 3, където се намират Коко Гоф, Арина Сабаленка и Ига Швьонтек. От Porsche Tennis Grand Prix Рибакина спечели не само над 123 000 евро от наградния фонд, но и чисто нова кола.
И то не каква да е, а Porsche Taycan 4S Sport Turismo, чиято цена стартира от 130 000 долара. Електрическият автомобил е впечатляващ в много аспекти и се съмняваме, че има човек, който би го върнал.
Елена Рибакина обаче може и да го направи. Е, може би не буквално, но от Tennis Majors разбираме, че 24-годишната казахстанска тенисистка всъщност няма шофьорска книжка и едва ли много се вълнува от новата си придобивка.
Всъщност липсата на правоспособност е причината тя да не направи лично почетната обиколка с новото си Porsche, каквато е традицията. Вместо това Рибакина се качи на пасажерското място, за да се наслади на своя момент.

Източник: Lifestyle.bg
Next Post

Защо Том Селек се е отказал от ролята на Индиана Джоунс преди повече от 40 години

Когато кажем Индиана Джоунс в главите ни веднага изплува образа на Харисън Форд. Просто защото за всички тези години именно това е една от най-емблематичните роли за актьора. Но е можело да бъде по съвсем различен начин. В мемоарите си You Never Know, които трябва да излязат на пазара в началото […]

Next Post

Защо Никола Пелц е пропуснала рождения ден на Виктория Бекъм

Миналата седмица Виктория Бекъм имаше голям повод за празненства, защото навърши 50 години. По този повод през уикенда тя вдигна голямо тържество с куп популярни гости. Достатъчно е да кажем, че на партито, за да уважат юбилея на Виктория са били останалите момичета от Spice Girls, Том Круз, Джейсън Стейтъм, Ева […]