Швейцария ни отупа с 1-3 на “Васил Левски”

Admin

Българският национален отбор по футбол започна със загуба световните квалификации за Катар 2022. Нашите загубиха с 1-3 от Швейцария на стадион “Васил Левски”. Българите бяха неузнаваеми през първата част, като до 13-ата минута изоставаха в резултата с 0-3. В 7-ата мин. Еболо изведе гостите с хубав удар с глава. Три минути по-късно Сеферович простреля Пламен Илиев с шут по земята, а в 13-ата мин. Цубер добута топката в мрежата от самата голлиния. До края на полувремето швейцарците продължаваха да правят каквото си поискат, но пропуснаха още положения. В последните минути на първата част гостите имаха и претенции за дузпа, но съдията остана безмълвен при единоборство на Даниел Димов със Сеферович.

Втората част започна добре за нашите. В 47-ата мин. Кирил Десподов се възползва от грешка в отбраната и намали, но се контузи при попадението и бе сменен. До края на мача капитанът Георги Костадинов бе близо до гола, но ударът му с глава бе спасен от вратаря.

В другия мач от нашата група “C” Италия победи Северна Ирландия с 2-0.